O firmie 2018-04-09T15:53:35+00:00

O firmie

Czym się zajmujemy

CO ROBIMY

Zbudujemy dla Ciebie dom, docieplimy go i zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza.

Firma Cel House powstała, by tworzyć poprawne domy szkieletowe, a nie pisać piękne teksty w internecie. Domy szkieletowe z poprawnie wykonanym układem warstw ścian i dachu. Niby banalne, ale wystarczy poczytać wpisy, fora internetowe i rzecz już banalna nie jest. Bo kto ma racje? Firmy z 10-letnim stażem i kilkudziesięcioma realizacjami czy tzw. młokosy, którzy wchodzą na rynek. Te same pytania zadawałem sobie kilka lat temu. Najpierw czytałem ulotki reklamowe, później docierałem na fora. Fora internetowe…ech… 20 wpisów, 10 opinii za 10 przeciw. Kto ma racje? Najczęściej podnoszony argument to „15-letnie doświadczenie”. Czy jest to 15 lat doświadczenia, czy 15 lat powielany błąd? Trzeba szukać bardzo głęboko i bardzo długo, żeby poznać PRAWDĘ. Według nas prawda jest tylko jedna — jest nią fizyka budowli. Dlatego powstał zupełnie nowy „szkielet” (choć nowy jest nadużyciem, gdyż jeśli uważamy, że coś jest nowe, lepsze wystarczy wejść na popularny serwis YouTube i można wyleczyć się ze złudzeń o swoim pierwszeństwie). Szkielet pozwala na bezproblemową i bezmostkową aplikacje jedynie słusznego materiału izolacyjnego — celulozy. Dom — własne miejsce na ziemi — to zbyt duże wyzwanie, żeby podjąć decyzję na podstawie wpisów na stronie internetowej. Z tego względu zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, kontaktu oraz możliwości prezentacji naszych usług.

Pozdrawiam
CEL HOUSE
Piotr Rybaczuk

Budowanie domów

Cel house — domy szkieletowe. Technologia oparta na prawidłowym układzie warstw dla domów szkieletu drewnianego, zgodnych z fizyką budowli. Wszystko po to, aby Państwa dom był szczelny i ciepły. Misją naszej firmy jest to, aby po czasie czytając jakieś wpisy bądź też tocząc dyskusje przy grillu z rodziną i znajomymi nie musieli Państwo udowadniać, że dom jest właściwie postawiony. Dlaczego taka warstwa, a nie inna? Odpowiedź jest prosta. Ponieważ tak jest prawidłowo, bo tak zrobione nie rodzi problemów w przyszłości. Po więcej wpisów zapraszamy na naszego bloga.

Docieplenia

Cel House docieplenia — domy przez na stawiane wypełniane są celulozą. Jest to jedyna słuszna metoda w technologii szkieletu drewnianego. Nie mamy w swojej ofercie docieplania za pomocą styropianu, wełny czy piany. Na zasadzie co sobie Klient życzy. NIE. Nie wykonujemy też indywidualnie dociepleń czymś innym niż celuloza. Stosujemy to, co jest naprawdę dobre dla domu i dla Inwestora. Poświęciliśmy masę czasu na przeanalizowanie tematu. Celuloza to materiał pochodzenia roślinnego, to pochodna drewna więc nie dziwi, że najlepiej z nim współpracuje. To bezspoinowa metoda docieplenia. Dotrze w najmniejszą dziurę i wypełni każdą szczelinę. Parametry izolacyjne na poziomie piany otwartokmórkowej i wełny czy styropianu. Więźba dachowa pracuje. Są to minimalne odchyłki, ale są i mają bardzo duży wpływ na szczelność izolacji. Celuloza nie walczy z tymi ruchami, nie pęka, nie odspaja się, a WSPÓŁPRACUJE. Więcej o tym wspaniałym dla Inwestora materiale w zakładce blog.

Wentylacje

Cel house wentylacja mechaniczna — w budowanych domach instalujemy wentylację mechaniczną z rekuperacją. Odpowiada ona za stałą wymianę powietrza oraz usuwa nadmiar wilgoci. W domach szkieletowych to konieczność. Wentylacja mechaniczna to przede wszystkim komfort dla domowników i… domu, a na samym końcu oszczędności. Chyba już nikt nie zastanawia się, czy w samochodzie potrzebna jest mu klimatyzacja. Tak samo jest z wentylacją mechaniczną w nowo budowanych domach. Więcej na ten temat będzie pisane na naszym blogu. Wykonujemy oraz projektujemy instalację wentylacji mechanicznej również na indywidualne zamówienia. Wykonujemy ją na rurach Pe Flex — tych niebieskich…. albo zielonych… kolor jest na prawdę nieistotny. Montujemy centrale wentylacyjne, które zapewnią Państwu bezproblemową pracę również w trudnych warunkach zimowych. Instalujemy ją tak, żeby nie tylko BYŁA, ale była wysoko sprawna. System jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo. Wentylacja to średnio 250 MB rur. Co z tego, że centrala wentylacyjna będzie miała odzysk z ULOTKI na poziomie 85%? A cały układ? Źle poprowadzony skutkuje znaczącymi spadkami wydajności. Dlatego wykonujemy ją poprawnie.